Disc-Golf


Czym jest Disc Golf?

Czym jest Disc Golf?

Disc Golf (nazywany czasem freesbie golfem) jest grą bardzo podobną do tradycyjnego golfa, jednak w tym przypadku kij i piłeczka zastąpione zostały specjalnym, latającym dyskiem. Celem gry jest umieszczenie dysku w specjalnym koszu podczas jak najmniejszej liczby prób. Tak jak w golfie, kolejny rzut rozpoczynamy z miejsca, w którym dysk wylądował po poprzednim rzucie.

Osprzęt do gry w Disc Golfa nie wymaga dużych nakładów finansowych, w związku z tym gra ta bywa czasem nazywana 'golfem dla ubogich'. Ceny dysków kształtują się w granicach od 7 dolarów za modele dla początkujących, aż do 50 i więcej za modele dla profesjonalistów. Ze względu na małą popularność Disc Golfa w Polsce, dyski najwygodniej zamawiać w sklepach internetowych, które w większości funkcjonują w Stanach Zjednoczonych. Bardziej zaawansowani gracze wykorzystują także specjalne torby, w których mogą przechowywać różne rodzaje dysków wykorzystywanych w grze.

Większość pól do gry w Disc Golfa składa się z 18 lub 24 koszy, choć zdarzają się także pola z 9 koszami. Odległości między koszami wahają się zazwyczaj od 50 do 150 metrów, coraz częściej jednak, na nowo budowanych polach, odległość ta przekracza 150 metrów.


Realizacja: Marcin Sadowski